Sticla Arieșul Turda a câștigat categoric meciul disputat la Gilău.

Victorie clară pentru Sticla Arieșul Turda în meciul disputat contra formației Someșul Gilău. Turdenii au reușit să se impună cu scorul de 3-0.

Partida a fost una plină de ocazii la ambele porți. Turdenii au deschis scorul în minutul 9 prin Kiesz. Cu un minut înainte de finalizarea primei reprize Sticla a dublat scorul prin golul macat de Silaghi. Ultimul gol al partidei a fost marcat de David Adrian, în minutul 69.

În urma rezultatului, Sticla Arieșul Turda rămâne pe locul trei al clasamentului, cu 21 de puncte, la doar un punct distanță de primele două echipe clasate, Universitatea Cluj și Olimpia Gherla.

În următoarea etapă, Sticla Turda va juca pe teren propriu, contra celor de la Unirea Florești. Meciul este programat sâmbătă de la ora 11:00.