Sticla Arieșul Turda s-a impus în fața celor de la CFR Dej

Victorie categorică pentru formația Sticla Arieșul Turda în meciul disputat contra echipei CFR Dej. Turdenii s-au impus cu scorul de 8-1.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 24 de către Soporan. În minutele 38 și 40, Mărie a reușit să înscrie alte două goluri în poarta dejenilor. Prima repriză s-a încheiat fără niciun gol marcat de CFR Dej. Abia spre sfârșitul meciului dejenii au reușit să înscrie prin Dican, însă au mai încasat alte cinci goluri (Silaghi `77, `88, G.Lăkătuș `80, Nicoară `85, Kiesz `90+2).

Formația turdeană va întâlni în etapa a IX-a a campionatului Ligii a IV-a echipa Someșul Gilău.